Banyo, mutfak gibi ıslak zeminler için fayans seçiminde birbirinden çeşitli seçenekler ilginizi çekebilir. Desenli

buyantibiotics24.net

, bordürlü, renkli, cam ya da mozaik fayans gibi modeller hangisi sizin zevkinize uygun ve mekanınıza yakışacak karar vermekte zorlanacaksınız. Eğer ne istediğiniz konusunda kararsız iseniz fayans seçerken yapacağınız en doğru ve isabetli karar sadelikten yana tercihinizi kullanmak olabilir.

Hemen her sektörde olduğu gibi dekorasyonda da her yıl ve her sezon moda renkler, moda desenler, öne çıkan malzemeler gibi pek çok yeni moda akımı ortaya çıkar. Evinizin göz alıcı ve dikkat çekici olması için en son yenilikleri uygulamak ve modaya uymak isteyebilirsiniz. Ancak bu yenilikleri fayans gibi değiştirmesi zor bir kalemde değil de aksesuar, halı, perde gibi daha zahmetsiz şekilde yenileyebileceğiniz ürünlerde denemeniz en yapılabilir olanıdır.

Bahsi geçen hangi moda olursa olsun, evinizde yeni ve ilginç bir modadan sıkılmanız en çok 4-5 sene sürer. Dolayısıyla o an size çok değişik ve çarpıcı görünen bir fikir bir süre sonra sizi sıkmaya başlayabilir. Mesela çok istediğiniz için değil de sırf moda olduğu için bol çiçek desenli bir fayans modeli seçtiniz. Birkaç sene içerisinde bu çiçeklerin üstünüze gelmeye başlayacağından kuşkunuz olmasın.

Sade seçimler yapmak her zaman sıkıcı olmak manasına gelmez. Sevdiğiniz banyo fotoğraflarındaki ortak renkleri tespit etmeye çalışın. Banyoda açıklı koyulu

buy kamagra 100mg

, kontrast yaratan seramikleri yan yana getirebilirsiniz. Tatlı, pastel renklerle tek renk ama gözü okşayacak bir dekorasyon yapabilirsiniz. Sade tercihler yapmak ve hatta tek bir fayans çeşidi kullanmak, birkaç rengi bir araya getirip karmaşa yaratmamayı başarmaktan çok daha kolaydır!

Üstelik bir tuval gibi düşünebileceğiniz sade renkte zemin ve duvarları, aksesuar ve mobilyalarla dilediğiniz tarzda süslemek her zaman daha kolaydır. Bu sayede eşyalarınızı da daha ön plana çıkaracağınızı da unutmayın.

Küçük Banyoyu Geniş Göstermek

  • Küçük banyo ve mutfaklarda açık renkler ve büyük boy seramikler mekanı daha geniş ve ferah gösterecektir.
  • Alçak tavanlı bir banyoda uzunlamasına döşenecek dikdörtgen seramikler banyoyu daha yüksek gösterebilir.
  • Küvet çevresindeki seramikleri tavana kadar döşemek de yine banyonun daha büyük algılanmasını sağlayacaktır.
  • Enine döşenen dikdörtgen seramikler ise dar bir banyoda duvarlara geniş bir görünüm katabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir