LAMİNANT PARKE NASIL YAPILIR?

laminant parke katmanları
Laminant Parke Katmanları

Laminant zemin malzemesi yani laminant parke katmanlı bir yapıda imal edilir. Alt tabaka “destek” dir. Bu neme daha dirençli olması açısından tercih edilmiştir.

Destek üstünde iç çekirdek vardır. Laminant parkelerin çekirdek katmanı ile daha fazla nem direncini artırmak ve dayanıklılığı artırmak için özel bir reçine ile takviye edilmiş olan, yüksek yoğunlukta lif levha elde edilir.

Sonraki resim tasarım tabakasıdır. Ahşap, taş, metal veya diğer malzemelerin yüksek çözünürlüklü görüntü elde edilir. Eğer kaliteli yapıda bir resim işlenirse gerçekten harika tasarıma sahip zemin malzemesi ortaya çıkabilir.

Üst tabaka aşınma katmanıdır. Bu katman günlük aşınma ve yıpranma solma, çizilmelere ve hasarlara karşı tasarımını korur.

LAMİNANT STİLİ VE UYGUN FİYATTA

Laminant parke aslında uygun bir alternatif olarak geliştirildi. 1970’lerde laminant parke ilk piyasaya sunulduğunda ev zeminleri gerçekten ahşap görünümündeydi fakat parkelerin fiyat etiketi gibi değildi.

Laminant parkelerin o ilk yılları ekonominin kurbanı oldu. Eğer o zamanlarda ahşap görünümlü laminant parkelerin fiyatı uygun hale gelecek olsaydı muhtemelen sahte plastik ürünler ortaya çıkacaktı.

Fakat bugün gelişmiş baskı teknolojileri ile orijinale çok yakın görüntüler elde edilebiliyor hem de istenen fiyat düzeyinde.

LAMİNANT VS. PARKE

Eğer laminant parke veya parke döşeme hangisini seçerseniz seçin eviniz için zevkinize, yaşam tarzınıza ve bütçenize bağlıdır. Her iki döşeme çeşitleri tasarım seçenekleri geniş bir yelpazede sunuluyor, böylece kolayca zevkinize uygun bir zemin bulabilirsiniz.

Daha sonra

, yaşam tarzı. Laminant genellikle çocuklar ve evcil hayvanlar ile meşgul evler için tercih edilen bir seçimdir. Bu son derece dayanıklı ve sorunsuz bir yaşam için tasarlanmıştır. Parke ile, hijyen ve dayanıklılığı artırmak için fazladan çabaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Senin döşeme bütçe oluştururken, bu laminant parkeleri genellikle parke daha hesaplı bilmeli, ancak bazı high-end laminantlar fiyata karşılaştırılabilir olabilir. Eğer düşünüyorsanız laminant katlarda bir fiyat kontrol yapmak emin olun.

LAMİNANT VS. VİNİL

Laminant parke ve vinil döşeme onlar insan yapımı yerine doğa yapılmış demektir, sentetik zeminler vardır. Taş, çini, ahşap, hatta metal ya da deri: Bu katlarda güzelliği onlar herhangi bir malzeme gibi bakmak için tasarlanmıştır olmasıdır. Benzerlik burada biter.

Vinil döşeme üzerinde yürüdü “vermek” demektir sert, esnek yüzeyi, sahipken Laminant parke, sert, esnek olmayan bir yüzeye sahiptir. Laminant genellikle kolay bir DIY yükleme projesidir. Vinil karo-DIY dostu olduğunu, ancak lüks vinil karo ve vinil levha ile, bu kurulumları mücadelede önce ev geliştirme projeleri ile deneyime sahip olmalıdır – ya da profesyonel bir işe. Hem laminant ve vinil zemin kolay temizlenebilir

, ancak farklı temizleme yöntemlerini gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir